3. SİHİRLİ MİKROFON RADYO ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

By  |  0 Comments

Fatih Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen

“3. SİHİRLİ MİKROFON RADYO ÖDÜLLERİ”

SAHİPLERİNİ BULDU

Yılın en iyi radyo, radyocu ve radyo programlarının ödüllendirildiği “Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri”, Fatih Belediyesi’nin katkılarıyla 10 Şubat Salı akşamı Zorlu Center PSM’de düzenlenen törenle dağıtıldı. Ceyhun Yılmaz’ın sunumuyla gerçekleşen gece, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in açılış konuşmasıyla başladı. Işın Karaca, Burcu Güneş, Can Bonomo, Gökhan Tepe, Gripin, Betül Demir ile Mustafa Topaloğlu gibi ünlü sanatçıların radyocuları yalnız bırakmadığı törende; Mustafa Ceceli’nin orkestrasıyla sahne alan Bengü, Gökhan Türkmen, Funda Arar ve Emre Aydın da tek şarkılık performanslarıyla geceye renk kattılar.

 

Fatih Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen ve sadece dinleyicilerin oylarıyla belirlenen “3. Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri” ile yılın en iyi radyo, radyocu ve radyo program ödülleri, 2 milyon 300 bin kişinin oylamasıyla  sahiplerini buldu. Ceyhun Yılmaz’ın sunuculuğuyla gerçekleşen gece, 10 Şubat Salı akşamı, Zorlu Center PSM’de düzenlendi. Mustafa Ceceli’nin müzik direktörlüğünde sahne alan ünlü sanatçılar Bengü, Gökhan Türkmen, Funda Arar ve Emre Aydın şarkılarıyla geceye renk kattı. Geceye ayrıca Işın Karaca, Burcu Güneş, Can Bonomo, Gökhan Tepe, Gripin, Betül Demir, Mustafa Topaloğlu, Sibel Tüzün, Ayşe Tolga, Ahmet Çakar, Ertem Şener, Ersin Düzen gibi sanat, medya ve spor dünyasından ünlü simalar katıldı.

 

“Radyo özgürlüktür”

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in açılış konuşmasıyla başlayan gecede 17 farklı ketegori ile “özel” ve “vefa” ödülleriyle başarılı radyocular ödüllendirildi. Radyonun ve radyocuların günümüzde büyük önem taşıdığını dile getiren Demir, “Türkiye’de ilk radyo yayıncılığı 6 Mayıs 1927’de şu an Fatih sınırları içinde yer alan Sirkeci Büyük Postane’nin bodrum katında başlamış olması nedeniyle radyonun ve radyocuların desteklenmesini kendimize tarihi bir vazife olarak addediyoruz. Fatih Belediyesi olarak, ‘Sihirli Mikrofon Radyo Ödülleri’ ile hayatlarımıza sesleriyle dokunup yalnızlığımıza arkadaş olan, programlarıyla trafiği çekilir kılan, kimi zaman yüzümüzdeki gülümsemenin sebebi olan ve gündeme dair haberleri en hızlı şekilde sunan o gizemli sesleri görünür kılmayı umuyoruz. Bu vesileyle gelmiş, geçmiş tüm radyocuları saygı ve sevgiyle anarak, vefa borcumuzu bir nebze olsun ödemek istiyoruz” dedi.

 

“Hiçbir kitle iletişim aracı bize radyo ve radyocunun verdiği özgürlüğü vermez” diyen Demir, “Fatih Belediyesi olarak, Sihirli Mikrofon Ödülleri’ne destek vermemizin birden fazla amacı var. Öncelikle mikrofonun arkasındaki kahraman kardeşlerimizin üzerlerine spotları çevirmek ve hayatımıza anlam katan bu isimleri, alkışlamayı hedefliyoruz. İkincil amacımız ise ülkemizin kültür-sanat hayatına katkıda bulunmak; yani sanatı ve sanatçıyı radyocu arkadaşlarımız aracılığıyla desteklemek istiyoruz. Şahsen bu programın, bu şekilde amacına ulaştığını düşünüyorum” dedi.

 

Müzeyyen Senar’a vefa

Gecenin sonunda Mustafa Ceceli ve orkestrasıyla birlikte Fatih Belediye başkanı Mustafa Demir, geceye katılan sanatçılar ve radyocular hep birlikte sahneye çıkarak “Dalgalandım da Duruldum” şarkısı eşliğinde aynı gün toprağa verilen Türk Sanat Müziğinin unutulmaz seslerinden Müzeyyen Senar’ı  sahnede andılar.

 

Ödül Kazananlar:

Yılın En İyi Pop Radyosu: Power Türk

Yılın En İyi Talk (Konuşan) Radyosu: Kral FM

Yılın En İyi Yabancı Müzik Radyosu: Power FM

Yılın En İyi Slow Müzik Radyosu: Slow Türk

Yılın En İyi Haber Radyosu: NTV Radyo

Yılın En İyi Spor Radyosu: Radyo Spor

Yılın En İyi Tematik Radyosu: Radyo Trafik

Yılın En İyi Halk Müziği Radyosu: Medya FM

Yılın En İyi Arabesk Radyosu: Star Artı

Yılın En İyi Yerel Radyosu: Baba Radyo

Yılın En İyi Üniversite Radyosu: Radyo Dumlupınar (Kütahya Dumlupınar Üniversitesi)

Yılın En İyi Radyo Konuk Programı: Duygu Özkan

Yılın En İyi Şiir Edebiyat Programı: Bora Öge – Radyo 7

Yılın En İyi Radyo Show Programcısı: Cem Arslan – Best FM

Yılın En İyi Radyo Programcısı: Duygu Özkan

Yılın En İyi Yerel Radyo Programcısı: Tuğba Saraçlar – Radyo Alaturka

Yılın En iyi Radyo Portalı: karnaval.com

 

Onur Ödülleri:

Gezegen Mehmet

Hopdedik Ayhan

Cem Ceminay

Bay J

Kadir Çöpdemir

 

Vefa Ödülleri:

Orhan Ayhan

Sezen Cumhur Önal

İzzet Öz

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir