“Bayanlar için 5 farklı Kış Parfümü Önerisi”

By  |  0 Comments

Sevgili bayanlar; Bu çok önemli konu üzerinde uzun zamandır bir şeyler yazıp sizler ile paylaşmak istiyordum. Kısmet bu güneymiş. Bir çoğunuz parfüm kullanmakta uzmansız fakat yeni yeni kullanmaya başlayanlara nacizane bir tavsiyem olacak…Öncelkikle şunun altını çizmekte fayda var. Parfümler kullanım olarak mevsimlere ayrılırlar… İlk bahar… Yaz… Son bahar… Kış… Sonrada gündüz ve gece kullanımı için ikiye ayrılırlar.

Açık konuşmak gerekirse, Ağır notalar içeren bir kış parfümünü hele hele kış akşamları için kullanılan bir parfümü Ağustos sıcağında sıkıp sokağa çıkarsak, Bırakın çekiciliği rahatsız edici kokmamız 100 de 1500 olacaktır ! Aslına bakarsanız bu yazdıklarım erkekler içinde bir tavsiye niteliğinde… Bir de gerçekten çok sıkmamıza gerek yok…Siz sıktıkça burnunuz kokuya alıştığı için algılayamayacaksınız fakat çevrenizde ki insanları yoğun kokudan dolayı rahatsız etmiş olacaksınız. 

Ama eğer kararında ve mevsimine göre kullanırsanız emin olun fark yaratacaksınız ! 

Gelelim sizler için derlediğim Kış Parfümü Önerilerine…

 .

Oryantal ve çekici bir parfümüm.Geçmişe, şimdiye ve geleceğe ait duyguları yakalar.Uyandırıcı ve kadınsı bir his taşıyan L’INSTANT DE GUERLAIN ‘ın Üst notaları, Mandalina ve bergamot.
Orta notaları, Manolya, arap yasemini, ylang-ylang ve süsen.Alt notaları ise vanilya, aselbent, misk ve kehribar dan oluşur.

 

Tutkulu ve çok özel bir parfüm olan Reb’l Fleur by Rihanna’nın hayatın başkaları için değil de kendileri için yaşayan kadınların parfümü olarak nitelendiriliyor.Üst noktalarındaki şeftali, kırmızı meyveler ve hindistancevizi suyu Rihanna’nın vatanı Barbados’u çağrıştırıyor.

Basitçe farklı bir bileşim değil, eskinin ruhunu ve temel notalarına sadık yeni bir yorum. İçeriğinde ki notalar Çiçeksi aldehit, çiçek buketi, gül ve yasemin den oluşan  Chanel No 5 kadınsı bir koku. Ünlü Fransız modacı Coco Chanel’in ürettiği bu marka aynı zaman da Marilyn Monroe parfümü olarak da bilinmektedir. 

1995 yılından beri  her kadını kalbinden vuran Poeme, Kokusu ile bir parfümün ne kadar da üstün, etkili ve canlı olabileceğini gösterir. Poême kadını içten, turkulu ve çekici derin bir bakışa sahiptir. Kendine güvendiğini gösteren bakışlarının altında parfümüne duyduğu aşk yer alır. Poeme çiçeksi ve oryantal’dir. Üst notasında, bergamut, kalp notasında, portakal çiçeği, mimoza, dip notasında, vanilya çiçeği, sandal ağacı ve vetiver içerir.

Kendine güvenen ve sofistike kadının etkileyici parfümü CK Euphoria’ nın içerisndeki meyve notaları  parfümü seksi ve çekici kılıyor. Calvin Klein Euphoria Women’ın notaları arasında Üst notalarda; Nar, Kaki ve Hurma. Orta Notalarda; Kehribar, Menekşe, Lotus Çiçeği ve Siyah Orkide. Alt Notalarda; Misk ve Amber yer alıyor. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir