Dünyada ki yeni trend jel manikür Türkiye’de !

By  |  0 Comments

Manikür’ün tarihi 5000 yıl öncesine dayanmaktadır. Fransız Manikürü ise  Parisli kadınlar tarafından 18. yy da keşfedilmiştir. Manicure, Latince Manus” El” ve Cura “Bakım” dan türetilmiştir. Yani kadınların güzelliğe ve bakıma düşkünlüğü çok eski çağlardan gelmedir. Mitolojik güzel “Tanrıça Afrodit” kimbilir hangi bakımları yapıyor ve nasıl uyguluyordu  :) O dönemde dillere destan güzelliğe sahip olan kadınlar, güzelliklerini korumak adına kimbilir ne zahmetler çekiyorlardı. Günümüzde bakımlı bir kadın olabilmek aslında hiçte zor değil. Birçok kozmetik ürün ile artık evde ve ekonomik bir şekilde çeşitli bakımlar uygulayabiliyoruz. İşte bende tam bu noktada sizleri, Güzelliğinize güzellik katacak “Manikürde devrim” niteliğinde bir ürün ile tanıştıracağım. Hadi hanımlar hep birlikte keşfedelim.

Dünyadaki yeni trend jel manikür

 Türkiye’de !

 

Avrupa’nın 1 numaralı renkli kozmetik markası essensce, parlak jel manikürü Türkiye’ye getiriyor, Üstelik evde yapmak için keyifli bir set sunan essence gel  nails at home serisi ile evde hızlıca parlak jel manikürü yapmak çok kolay. İster doğal görünüm, ister renkli tırnaklar, ister tırnak üzerine yapılan özel şekiller, 10 güne kadar kalıcı oluyor. Bayanlar bu özellik ile Jel Manikür seti gönlümüzü fethetmeye geliyor !

Bilinen bütün oje problemlerinden essence ile kurtuluyoruz !

Yeni essence gel nails at home ile zamanla ojede oluşan çizilme, aşınma ve soyulma problemleride tarihe karışıyor. Bu kesinlikle Manikürde devrim niteliğinde !

 

Evde hızlıca manikür yapabileceğiniz essence ile doğal görünümü tercih ediyorsanız french cila, tarzınızı renkler ile yansıtmak istiyorsanız essence oje koleksiyonunda sınırsız renk seçenekleri bulunuyor. Essence için özel geliştirilmiş teknolojiye sahip olan essence soyulabilir jel baz, essence LED lamba altında saniyeler içinde sertleşiyor. Oje asetonla çıkmıyor ama çıkarmak için iyice kuruyan gel nails’in bir ucunu kaldırmak ve soymak yeterli. Bu özelliği  ile de dikkatleri üzerine toplayan essence, Asetonum bitmiş cümlesini hayatımızdan çıkarıyor ! Üstelik 10 güne kadar dayanıyor. Essence gel nails at home serisi’nin eğlenceli şekliyle evde manikür partileri başlayacak gibi gözüküyor ! İlk parti kesinlikle bende kızlar :)

Kullanım Şekli 

Hazırlık:

Tırnaklara törpü yardımıyla şekil verin ve gül ağacı çubukları ile kütikülleri dikkatlice geriye doğru itin. Daha Sonra tiftiksiz bir pamuğa biraz temizleyici dökün ve tırnaklarda ki kalıntı, yağ ve tozu temizleyin. Şimdi primer ürününü tüm tırnağı kaplayacak şekilde sürün.

essence tırnak törpüsü tavsiye edilen raf fiyatı :  6,00 TL

essence temizleyici tavsiye edilen raf fiyatı       :  7,25 TL

essence primer tavsiye edilen raf satış fiyatı     :  7,25 TL

Uygulama: 

Soyulabilir jel baz ürününü kalın ve pürüzsüz bir tabaka şeklinde bütün tırnağa uygulayın, Tırnak ucunu iyice kaplayın. Tırnak kenarında ki etlere taşmamasına dikket edin. LED lamba altında (lambanın üstünde ki essence logosuna basarak) 60 saniye kür yapın. Ardından temizleyici ile tırnal üzerinde ve kenarında olabilecek kalıntıları temizleyin.

essence soyulabilir jel baz tavsiye edilen raf satış fiyatı :   9,75 TL

essence LED lamba tavsiye edilen raf satış fiyatı           : 62,50 TL

İstediğiniz görünümü seçin :

 Doğal Görünüm :

essence french jel cila’yı pürüzsüz bir tabaka şeklinde bütün tırnağa sürün ve 60 saniye LED lamba altında kür uygulayın. Temizleyiciyle ıslatılmış pamuk ile tırnağından kalıntıları temizleyin.

Ve harika doğal jel tırnaklarınız tamamlandı !

essence french jel tavsiye edilen raf satışı : 9,75 TL

 

Renkli Görünüm:

Soyulabilir jel baz kürünü uyguladıktan sonra, temizleyiciyi pamuğa dökerek tırnak üzeri etlerde olabilecek kalıntıları temizleyin. Daha sonra, herhengi bir essence ojeyi ardından da şeffaf jel cila’yı tırnaklarınıza uygulayın. Her seferinde bir sonraki adıma geçmeden önce ojeleriniz tamamen kurumalı. Bunun ardından 60 saniye boyunca LED lamba altında kür yapın. Yeni kalıntıları temizleyici ile ıslatılmış pamukla tekrar temizleyin. Ve renkli görünüm tamamlandı !

 essence şeffaf cila tavsiye edilen raf fiyatı : 9, 75

Tüm bu işlem sonrasında de eller, çabuk emilen super rich kremi ile şımartılıyor.

essence super rich kremi tavsiye edilen raf fiyatı : 6,50 TL

Ekstra ipucu : Parlak jel manikür işlemi sonrasında herhangi bir renkteki oje tırnakların üzerine sürülüp asetonsuz oje çıkarıcı ile silinebiliyor. Bu durumda yine de alttaki parlak jel manikürü sabit kalıyor.

 2001 Yılında Alman cosnova beauty çatısı altında faaliyetlerine başlayan essence, Kısa zamanda Avrupa’nın 1 numaralı renkli kozmetik markası haline geldi. Eczacıbaşı Girişim tarafından 2012 yılında Türk tüketiciler ile buluşturulan essence Dünyada 50’den fazla ülkede, 20.000′ i aşkın satış noktasına dağılmış durumda. Trendlere uygun ve kaliteli kozmetik ürünlerini şaşırtıcı derecede uygun fiyatlara sunan essence ürünlerinin kalitesi birçok ödül ve test onaylarıyla kanıtlanmış ve popüler dergilerin okuyucu anketlerinde en iyi markalar, Üretim süreçleri, Raf ömrü ve ürünlerin güvenlik değerlendirmesi olmak üzere Avrupa Kozmetik Yönetmeliği’ne sıkı bir şekilde uyum göstermektedir. Ürünlerinde alerjik reaksiyonlara yol açabilecek hammeddeleri kullanmıyan essence, Tüm ürünlerinin içeriğine, özel  ‘inci kitapçığı’ ndan ve essence web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir