L’oreal Ombre Deneyimim Tüm Ayrıntıları ile Sizler için ;)

By  |  0 Comments
Yine bir Gratis Alışverişi sonrasında Türkiye’ye yeni gelen L’oreal Ombre’yi merakla satın alıp hemen heyecanla denedim. Açıkcası ilk kullanımda aldığım sonuçtan gayet memnunum. Kuaförlerde verdiğimiz onca parayı ve zaman zaman hepimizin yaşadığı istediğimiz saçı doğal görünümlü bir şekilde elde edememek ombre ile tarihe karışacak hemde evimizin rahatlığında ve zamandan ve paradan tasarruf ederek.

Ben Ombre’yi denedim ve şimdi de deneyimlerimi sizinle paylaşmak istiyorum hadi gelin Ombre’yi size önce detaylı bir şekilde anlatayım sonrada benim sonucuma göz atalım 😉
L’Oreal Ombre 
  Koyu renkten açık renge geçişli olarak giden bir saça sahip olmak isteyenler için uygun olan Ombre boyalı, Boyasız her saç tipi için uygundur. Burada Dikkat etmeniz gereken hassas nokta yıpranmış,kopmaları olan bir saça sahip olup olmadığınız eğer; Yıpranmış ve kopmaları olan bir saça sahipseniz ve hatta saçınız çok kuruysa bu üründen kesinlikle uzak durmanız gerekir. Oriel kullanımındaki gibi bir yıpranma kesinlikle olmasada saçlarınızın kalitesi düşükse eğer ombre’yi uygulayıp saçlarınızı daha fazla yıpratmayın çünkü neticesinde güçlü bir açıcı ve saçlarınız Allah korusun yanabilir. Tabiki saçınızda bu bahsettiğim bakım sorunlarından biri yoksa bu ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

 
Gelelim Renk Seçimine
Renk tercihini yaparken mutlaka saçınıza uygun Ombre’yi seçin böylelikle saç tonunuza uygulayacağınız ombre geçişleri doğal görünümlü olacaktır.
1 Nolu renk; Saçları koyu renk (kahverengi,siyah) olan kişiler için.
2 Nolu renk; Saçları kumral gibi olanlar için.
3 Nolu renk; Saçları koyu sarı / açık kumral tonunda olanlar için
4 Nolu Renk Saçları tamamen sarı olanlar için uygun ama henüz satışta değil !
  Saçında kızıl ombrelik isteyenler için RED OMBRE alternatifide mevcut.
   
Ombre kutusunu açtığınızda içinden Renk açıcı ,boya,krem ve uygulama için tarak, eldiven ve kullanma kılavuzu çıkıyor.
 
Uygulanışı

 1- Saçlarınızın uzunluğuna ve istediğiniz rengi göz önünde bulundurarak ilk önce saç uçlarınızdan uygulamaya başlayın. Böylelikle Saç uçlarınız ilk boyanan yer olduğu için en açık ton saç uçlarınızda olacaktır.
2 – Saç uçlarınızdan kulak hizanıza kadar boyamayı sürdürün ve en sonunda tüm boyayı uyguladığınız yerlere iyice yedirin ki boyanmayan yer kalmasın.
3- Saçlarda keskin bir geçiş rengi olmaması için tarakta kalan boya ile üst kısımları da tarayın veya elinizle hafifçe karıştırın. Böylelikle geçişleri yumuşatmış olacaksınız.
4- Saçınız çok koyu değilse 25-30 dakikadan fazla uzun süre tutmayın eğer koyu ise istediğiniz açıklığı elde edene kadar 5-10 dakika daha uzun tutup hemen yıkayın.
Şampuan ile Yıkama işlemini tamamladıktan sonra talimatlara uygun bir şekilde Loreal Bakım kreminide saçınıza mutlaka uygulayın.

 DİKKAT:  İnce telli saçlar saçlarının zarar görmemesi adına boyanın saçta bekleme süresini maximum 20-25 dakika tutmalı. Kullanmadan önce mutlaka kullanma kulavuzunu okuyun.Benim Tercihim Saçım koyu renk olduğu için NO:1 oldu 😉

Ben Bu ürünü Nişantaşı Rumeli Caddesi Gratis’ten 18.50 TL’ye satın aldım sizlerde bu ürünü tüm Gratis,Watsons gibi büyük marketlerde rahatlıkla bulabilirsiniz.
 Ve İşte Sonucu Daha Net Görebilmeniz için Before And After yaptım :)
Umarım sizler için faydalı bir yazı hazırlayabilmişimdir ve ayrıca uygulama videosuda ekliyorum uygulamadan önce izleyin hepinize sevgiler :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir