The Balm Meet Matte Hughes Likit Mat Ruj Kolleksiyonum

By  |  0 Comments

Herkese Merhabalar,

Bugün sizlere Geçtiğimiz Kurban Bayramında indirime giren Gratis‘den arayıp tarayıp bulduğum hatta hepsini ayrı mağazalardan satın alıp bir araya getirdiğim The Balm Meet Matte Hughes Koleksiyonumdan bahsetmek istiyorum.

Aslında koleksiyonum tam değil ilk fırsatta eksik olan üç rengide indirimden satın alıp koleksiyonumu tamamlamayı düşünüyorum.

Sanırım bu düşüncem bile bu koleksiyonu ne kadar sevdiğimin ispatıdır.

FB_IMG_1445021893342

 

Youtube Kanalımda ki The Balm Meet Mate Trimony Far Paleti ve Nyx Strobe of Genius Aydınlatıcı Paleti  Hediyeli Çekilişe Katılmak İçin https://youtu.be/FeQkGMGpf0A Linke Tıklayıp Çekiliş Videosuna ulaşabilirsiniz. Herkese Şimdiden bol Şanslar….

Öncelikle rujların yapısı likit ve kesinlikle yapış yapış bir his vermiyor. Hepsi nane kokuyor ve mentollu. Bu özelliği açıkçası beni rahatsız etmedi hatta çok sevdim diyebilirim ama nane ve mentol kokusunu sevmeyen biriyseniz bunu düşünerek alın derim çünkü kokusu bariz ve yoğun.

Kalıcılığı konusunda ise evet uzun süre kalıyor yiyip, içmeye karşı dayanıklı ama tabiki ultra kalıcıda değil. Yiyip içtikten sonra mutlaka tazelemek gerekiyor.

Çatlama ve dağılma bende olmadı ama ben bunu uyguladığım püf noktalarına bağlıyorum.

Bu püf noktalar;

İlk olarak dudaklarınızı güzelce nemlendirin. Sürdüğünüz balmı dudağınızın iyice emmesini bekledikten sonra ruju kontrollü bir şekilde dudağınıza sürün.

Ben bu rujlarda dudak kalemini ruju sürdükten sonrada hafifçe uyguluyorum Ve en önemlisi sürdükten sonra o alt ve üst dudağı bir birine sürme şeklinde ki ruju yedirme adımını kesinlikle uygulamıyorum ve kasmadan dudaklarımı serbest bırakarak kıpırdatmadan kurumasını bekliyorum. Hepsi bu 😊

Renklere gelince kesinlikle bayıldım hepsi birbirinden muhteşemler. Son bahara ve kışa yakışan renkleri beni kesinlikle kalbimden vurdu. Mat oluşları ise ah o mat oluşları tam istediğim gibi. Bence indirimden sevdiğiniz renkleri toplamaya değer. İndirimi beklemek istemeyenler için ise elimde ki en favori üç rengi öneriyorum birincisi Adoring ikincisi Charming ve üçüncüsü Committed. Fiyat olarak normalde 35 TL ama Bayramlarda ve özel günlerde Gratist’den%40 /%50 indirim oluyor.

FB_IMG_1445021897657

 

Gelin hangi renkleri aldım birlikte göz atalım. Öncelikle tek tek bahsetmeden önce Swatchlarını incelemeniz için buraya ekliyorum.

En baştan

1. ADORING

Kızıl alt tonlu bir kahve çok çekici bir renk ve ben bu renge kesinlikle bayılıyorum. Bu rengi sürdüğümde sadece eyeliner ve bol rimelli bir göz makyajı uyguluyorum.

2. CHARMING

Kahve alt tonlu bir gül kurusu rengi ve kesinlikle favorilerimden. Charming’i sürdüğümde ise ten makyajımım aydınlık olmasına önem veriyorum ve allık olarakda kahve alt tonlu şeftali bir allık uyguluyorum ve hafif bir göz makyajı ile makyajımı tamamlıyorum.

3. COMMITED

Pembe Alt tonlu Nude Rengi. Ben bu rengi Mac’in Kinda Sexy rengine çok benzetiyorum. Onun likit olanı gibi geliyor bana. Commited’ı her türlü makyajimda kullanıyorum ve çantamdan hiç ayırmıyorum.

4. DEVOTED

Güzel kırmızı bir renk ve mat oluşu onu tam istediğim gibi yapıyor. Gece bir yere gidecek isem ve kırmızı bir ruj sürmek istiyorsam bu aralar elim hep Devoted’a gidiyor ve yine kesinlikle eyeliner ve bol rimel ve yüzüme özellikle Elmacık kemiklerime kontür ve hafif High Light uygulaması ile makyajımı tamamlıyorum.

5. CHIVALROUS

Güzel parlak bir pembe. Bu rengi mevsim dolayısıyla çok fazla tercih etmesemde arada renklenmek istediğimde güzel bir seçenek oluyor ama yazın çok kullanacağımı düşünüyorum.

Geriye;

Loyal, Honest ve Sentimental kalıyor. En kısa zamanda onlarıda yorumlanam dileğiyle😊

Yazımı beğendiyseniz yorumlarınızı bekliyorum ve ayrıca İnstagram hesabım www.instagram.com/zehraabdulhadi de rujların dudakta duruşlarını ve örnek makyaj uygulamalarımı sıklıkla paylaşıyorum. Takibe alarak anlık paylaşımlarımı kaçırmadan takip edebilirsiniz. Hepinize sevgiler….

Z.A

 

 

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir